Прериска птица

Print PDF

Пред вас почитувани мои е "прериската птица".Изработена е од балза и од депрон.Тежи околу 20 грама и одлично лета со помош на гума.

Трупот е изработен од балза,крилата од депрон,со профил,а елисата е од балза "супериор"Користи гума од 1x4 мм,"пирели".

Должината на крилата е 50 сантиметри,на трупот 43 сантиметри.

Има стоен трап кој се состои од жица 08 мм,а колцата се вметнати во специјално обликувани заштитници со што се подобрува аеродинамиката.

Може да лета од рака ,но може и сама од земја.

Со околу 50 намотки на гумата ,може да доститне височина од околу 15 метри.Лета околу 20 секунди.

contakt

Моментално on-line

We have 11 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес178
mod_vvisit_counterСевкупно342240

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com