Цирус-1Б

Print PDFОва е модел на гумењар кој го нарековме Цирус-1Б.

Трупот му е од балза 10x5 mm,крилата од депрон со дебелина од 3мм.Го движи гума 1x6мм.Користевме рачно изработена елиса од балза  од 8 инчи.

Тежи околу 20 грама,а може да достигне височина од 15 метри.Лета по мирно време околу една минутка.

Моментално on-line

We have 9 guests online

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес10
mod_vvisit_counterСевкупно195634

Соработници

Banner

contakt

English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Барај

Developed by sam-digital.com