В-5 Модел

Print PDF

Ова е модел на гумењак кој го насловивеме како В-5.Направен е од балза и од депрон.

Користи гума 1x5 mm.Има специјална елиса од 6 инча.Има стоен трап и колца,изработени од специјална пластика.Тежи 22 грама.

Предиден е за летови на отворен простор.Лета одлично и со 120 намотки,достигнува височина од 20 метри.Летот му трае околу една минута.Должината на трупот е 29 сантиметѕри,а крилата се долги 35 сантиметри.

 

contakt

Моментално on-line

We have 4 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес191
mod_vvisit_counterСевкупно241897

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com