Птица на гумен погон

Print PDF

Овој модел на гумен погон едноставно го нарековме Птица.Има распон на крила од 24 инча,турпот му е долг околу 20 инча,користи елиса изработена од балза од 8 инча.

За разлика од другите модели со слична концепција,оваа Птица е далеку поголема и бара поширок простор за летање.За неа не е доволен терен на некое фудбалско игралиште,бидејќи со само 100 намотки,ќе го прелета.

Овој модел а предвидено да има гума која ќе се намота од 600 до 1000 пати.

Тогаш летот трае неколку минути,а ако има термика, потребен е и детермализер на хоризонталецот.

Во спротивно,ќе одлета беза да можете да го најдете.

 

contakt

Моментално on-line

We have 11 guests online
English Bulgarian Serbian Irish Macedonian

Посетеност на сајтот

mod_vvisit_counterДенес10
mod_vvisit_counterСевкупно204767

Соработници

Banner

Барај

Developed by sam-digital.com